„ Młodzi Polacy z Żytomierza – Lublinowi”

  W dniu 6 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny „ Młodzi Polacy z Żytomierza – Lublinowi”. W przedstawieniu wystąpili młodzi aktorzy z Polskiego Dziecięcego Teatru Lalek ModernPol w Żytomierzu. Podczas przedstawienia dominowały treści patriotyczne świadczące o ich przywiązaniu do polskości. Głównym motywem spektaklu były znane legendy lubelskie, a to w związku z obchodami 700 lecia naszego miasta Lublina. Mogliśmy usłyszeć piękną i śpiewną polską mowę, mimo że większość aktorów pochodzących z Żytomierza dopiero od roku uczy się języka polskiego. Pełni wzruszeń gromkimi brawami i słodkim upominkiem podziękowaliśmy za wspaniałe przedstawienie.
Spektakl prezentowany był w Amfiteatrze kościoła OO. Kapucynów pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu na Poczekajce dla naszych uczniów  był trzecim występem młodych artystów z Żytomierza w naszym mieście. Wcześniej występowali w DK „ POD AKACJĄ” i w SP 50 w Lublinie.