Rozstrzygnięcie XII Międzyszkolnego Konkursu Literacko- Plastycznego „O pióro Henryka Sienkiewicza”

 

 

Dnia 17 maja 2017r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie XII Międzyszkolnego Konkursu Literacko- Plastycznego„O pióro Henryka Sienkiewicza”pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty.

 

 

 

 

W części plastycznej konkursu przeznaczonej dla klas I-III, a zatytułowanej „Spacer z Sienkiewiczem uliczkami Lublina”, ze względu na małą ilość zgłoszonych prac jury postanowiło uhonorować uczniów biorących udział pamiątkowymi dyplomami i podziękowaniami dla nauczycieli.
W części literackiej zatytułowanej „Pod koniec XIX wieku Henryk Sienkiewicz związany był z Lublinem- tutaj mieszkali Jego ojciec i siostra. Co pisarz powiedziałby o Lublinie, gdyby znalazł się w nim w roku 2017?”,a przeznaczonej dla uczniów klas IV - VI, jury nagrodziło następujące osoby:

I miejsce zajął Piotr Sosnowy ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie; nauczyciel przygotowujący - p. Elwira Kasperek;

II miejsce zdobyła Kamila Osieleniec ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie; uczennicę przygotowała p. Agnieszka Maj;

III miejsce zajęli : Paweł Tudrujek ze Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie; nauczyciel przygotowujący - p. Weronika Lameńska – Ćwiek
Oraz Wojciech Dejer ze Szkoły Podstawowej nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka; nauczyciel przygotowujący - p. Agnieszka Malesa.

Wyróżnienia otrzymali:
Karol Flis ze Szkoły Podstawowej nr 48 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie; nauczyciel przygotowujący- p. Ewa Kwiecińska- Żuławska

oraz Gabriela Piekarska ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach; nauczyciel przygotowujący - p. Anita Osiak.