Międzyszkolny Punkt Nauczania Języka Ukraińskiego.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Ukrainie

przemysl

W dniu 26 kwietnia 2017 r. uczniowie z Międzyszkolnego Punktu Nauczania
Języka Ukraińskiego w Szkole Podstawowej nr 38 w Lublinie uczestniczyli
w 12. Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Ukrainie, który odbył się
w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. M. Szaszkiewicza w Przemyślu.

Więcej…

 

Międzyszkolny Punkt Nauczania Języka Ukraińskiego.

 

ukraina

W celu podtrzymywania i rozwijania poczucia tożsamości narodowej, etnicznej i językowej uczniów należących do mniejszości ukraińskiej, przy Szkole Podstawowej nr 38 w Lublinie od sześćiu już lat działa Międzyszkolny Punkt Nauczania Języka Ukraińskiego.

Więcej…

 

Zakończenia roku szkolnego 2015/2016

zakonczenie

W niedzielę, 19 czerwca, w Ukraińskiej Szkole Niedzielnej w Lublinie - z okazji święta Pięćdziesiątnicy oraz zakończenia roku szkolnego 2015/2016 - odbyła się uroczystość ukraińskiej społeczności prawosławnej Lublina pt. „Ukraińska Biesiada”.

Więcej…

 

Warsztaty pisankarstwa

u-warsztaty

W Niedzielę Palmową uczniowie MPNJU wspólnie z rodzicami i dziadkami uczestniczyli w warsztatach pisankarstwa, które poprowadziły: mgr Lesia Sobolivska - nauczyciel języka ukraińskiego i dr Olena Gajdamaka-Padalka. 

Więcej…

 

Dzień Swiętego Mikołaja

swietego

19 grudnia, w dniu św. Mikołaja Cudotwórcy, uczniowie MPNJU przedstawili spektakl pt. „List do św. Mikołaja". Po przedstawieniu św. Mikołaj rozdał grzecznym dzieciom prezenty.

Więcej…

 

Święto ku czci Tarasa Szewczenki

szewczenko

10 marca 2014 r. w Centrum Kultury, z okazji święta ku ćzci Tarasa Szewczenki, grupa teatralna „Dywosłowo" zaprezentowała inscenizację poematu ukraińskiego poety pt. „Hamalija".

Więcej…