„PIĘKNA JEST MOJA OJCZYZNA”

            W Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie odbyło się rozstrzygnięcie
Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „PIĘKNA JEST MOJA OJCZYZNA”.
Za piękny wiersz o Polsce nagrodę zdobyła Magdalena Szydło z kl. I d.
Uczennicę do konkursu przygotowała pani Dorota Dąbrowska.
Pracę naszej laureatki można oglądać w holu szkoły na wystawie pokonkursowej.
                      Laureatce serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

„Świetlicowe Warsztaty Artystyczne”

     

W dniu 24.11.2017 r. dzieci ze „Świetlicowych Warsztatów Artystycznych” pod opieką pani Doroty Dąbrowskiej uczestniczyły w warsztatach plastycznych, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 26 w Lublinie. Zajęcia prowadziła pani Magdalena Filip z Fundacji Hesperos. Tym razem nasi uczniowie wykonywali przepiękne, niecodzienne ozdoby na okna. Po zajęciach została utworzona mała galeria dziecięcych prac na tablicach w szkolnym korytarzu przed dolną świetlicą gdzie można było podziwiać małe arcydzieła.

Więcej…

 

„Kalendarz adwentowy”

Sukcesy naszych uczniów w międzyświetlicowym konkursie plastycznym

„Kalendarz adwentowy”  

W Szkole Podstawowej nr 30 im. Kaziemierza Wielkiego w Lublinie odbyło się rozstrzygnięcie Międzyświetlicowego Konkursu „Kalendarz adwentowy”. Na konkurs nadesłano 63 prace wykonane w technikach przestrzennej i płaskiej. Z radością informujemy, że w kategorii technika płaska II miejsce  zdobyła  nasza uczennica z kl. 3a - Adela Fornalik. Opiekowała się nią p. Lesia Sobolivska.

W tym konkursie uzyskaliśmy też wyróżnienia w technice przestrzennej:

Laura Łuszczuk SP38, opiekun Lesia Sobolivska
Antonina Trznadel SP38, opiekun Lesia Sobolivska

 

 

Sukces naszych uczniów!

 dd
 
W  Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Pani Jesień".
     Z radością informujemy, że nasi uczniowie zdobyli w konkursie następujące nagrody:
I miejsce - Karolina Nosalewicz z kl. I c
II miejsce - Agata Mendel z kl. III e
III miejsce - Antonina Trznadel z kl. I a

Uczniów do konkursu przygotowywała pani Dorota Dąbrowska

 

Biżuteria w kolorach lata

W dniu 06.10.2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 26 w Lublinie odbyły się zajęcia plastyczne, w których udział wzięli uczniowie uczęszczający na "Świetlicowe Warsztaty Artystyczne". Spotkanie prowadziła pani Magdalena Filip z Fundacji Hesperos. Uczestnicy stworzyli niepowtarzalną biżuterię w kolorach lata. Uczniowie doskonale bawili się, tworząc bransoletki z ułożonymi przez siebie napisami i kolczyki według własnego pomysłu. Biżuteria będzie wyjątkowym prezentem dla najbliższych.

20171006 135540

20171006 134028

20171006 131126

20171006 135234

 

Kartki w technice 3D

W dniu 22.09.2017r. dzieci ze "Świetlicowych Warsztatów Artystycznych" pod

opieką pani Doroty Dąbrowskiej uczestniczyły w zajęciach plastycznych,
które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 26 w Lublinie.
Pani Aleksandra Bednarek zaprezentowała dzieciom metodę wykonywania kartek
okolicznościowych techniką 3D.
Warsztaty sprawiły dzieciom ogromną radość. Wykonane własnoręcznie prace
były wyeksponowane na szkolnej gazetce

20170922 141944

20170922 142143

 20170922 132554

20170922 141834

 

Dziękujemy !

 

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole odbyła się akcja, dzięki której świetlica szkolna wzbogaciła się o nowe gry, zabawki, pomoce edukacyjne, materiały plastyczne i książki. Dziękujemy serdecznie 37 uczniom oraz ich Rodzicom za zainteresowanie, zaangażowanie , wrażliwość serca oraz wysiłek związany z przygotowaniem i dostarczeniem darów do świetlicy.
Ofiarowane przedmioty sprawiają dzieciom wiele radości, służąc ciekawej i kreatywnej zabawie.
Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

 

 

 

Świetlicowy kwadrans ekologiczny.

 

ekologia

22 kwietnia jest Międzynarodowym Dniem Ziemi. Z tej okazji w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z Panią Sylwią Kuc – Zastępcą Naczelnika Oddziału Dyżurnych, Planowania Pracy i Profilaktyki. Podczas warsztatów zatytułowanych „EkologJa” uczniowie rozwiązywali rebus, definiowali pojęcie środowiska, obrazowali powstawanie wysypiska śmieci do wiersza Igora Sikiryckiego „Sznurek Jurka”, a także opracowywali własne pomysły na to, w jaki sposób każdy z nas, codziennie, może dbać o czystość środowiska.

Więcej…

 

Świetlicowe zajęcia warsztatowe.

zajecia

Wielkanoc  już blisko. Świąteczną  atmosferę przybliżyły nam warsztaty, które odbyły się w naszej świetlicy 11 kwietnia . Podczas zajęć, które poprowadziła pani Aleksandra Bednarek  z  Filii nr 26 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, wykonaliśmy kartki  techniką irish folding - jest to  sztuka tworzenia wzorów z kolorowych, warstwowanych pasków papieru,  w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys, kształt przypominający przesłonę fotograficzną . Technika ta wymaga niezwykłej dokładności i staranności. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem i wspaniale poradzili sobie z tym niełatwym zadaniem. Efekty ich starań można obejrzeć na świątecznej wystawie.

Więcej…

 

Cała Polska Czyta Dzieciom

goscie

7 kwietnia 2017 r. naszą świetlicę odwiedzili specjalni Goście. Podczas kolejnego spotkania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”  pani Magdalena Górska  - koordynatorka programu „Sportowa aktywizacja dzieci” oraz pan Łukasz Jankowski – trener Uczniowskiego Klubu Sportowego „Widok” w Lublinie, przeczytali uczniom książkę pt.”Bolek i Lolek sportowcy”, w której bohaterowie uczyli się zasad fair play, odkrywali sportowe pasje i doskonalili umiejętności podczas systematycznego treningu.  

Więcej…

 
Więcej artykułów…