Dziękujemy !

 

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole odbyła się akcja, dzięki której świetlica szkolna wzbogaciła się o nowe gry, zabawki, pomoce edukacyjne, materiały plastyczne i książki. Dziękujemy serdecznie 37 uczniom oraz ich Rodzicom za zainteresowanie, zaangażowanie , wrażliwość serca oraz wysiłek związany z przygotowaniem i dostarczeniem darów do świetlicy.
Ofiarowane przedmioty sprawiają dzieciom wiele radości, służąc ciekawej i kreatywnej zabawie.
Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

 

 

 

Świetlicowy kwadrans ekologiczny.

 

ekologia

22 kwietnia jest Międzynarodowym Dniem Ziemi. Z tej okazji w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z Panią Sylwią Kuc – Zastępcą Naczelnika Oddziału Dyżurnych, Planowania Pracy i Profilaktyki. Podczas warsztatów zatytułowanych „EkologJa” uczniowie rozwiązywali rebus, definiowali pojęcie środowiska, obrazowali powstawanie wysypiska śmieci do wiersza Igora Sikiryckiego „Sznurek Jurka”, a także opracowywali własne pomysły na to, w jaki sposób każdy z nas, codziennie, może dbać o czystość środowiska.

Więcej…

 

Świetlicowe zajęcia warsztatowe.

zajecia

Wielkanoc  już blisko. Świąteczną  atmosferę przybliżyły nam warsztaty, które odbyły się w naszej świetlicy 11 kwietnia . Podczas zajęć, które poprowadziła pani Aleksandra Bednarek  z  Filii nr 26 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, wykonaliśmy kartki  techniką irish folding - jest to  sztuka tworzenia wzorów z kolorowych, warstwowanych pasków papieru,  w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys, kształt przypominający przesłonę fotograficzną . Technika ta wymaga niezwykłej dokładności i staranności. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem i wspaniale poradzili sobie z tym niełatwym zadaniem. Efekty ich starań można obejrzeć na świątecznej wystawie.

Więcej…

 

Cała Polska Czyta Dzieciom

goscie

7 kwietnia 2017 r. naszą świetlicę odwiedzili specjalni Goście. Podczas kolejnego spotkania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”  pani Magdalena Górska  - koordynatorka programu „Sportowa aktywizacja dzieci” oraz pan Łukasz Jankowski – trener Uczniowskiego Klubu Sportowego „Widok” w Lublinie, przeczytali uczniom książkę pt.”Bolek i Lolek sportowcy”, w której bohaterowie uczyli się zasad fair play, odkrywali sportowe pasje i doskonalili umiejętności podczas systematycznego treningu.  

Więcej…

 

Karnawałowa Baloniada

baloniada

07 kwietnia 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom świetlicowego konkursu sprawnościowego „Karnawałowa Baloniada”.

W konkursie wzięło udział aż 136 uczniów ze wszystkich klas uczęszczających do świetlicy szkolnej. Zmaganiom konkursowym towarzyszyły ogromne emocje - zarówno uczestników, jak i dopingującej publiczności.

Więcej…

 

Świetlicowy konkurs na hasło propagujące czytelnictwo.

 

has6-1 

Dnia 28 marca 2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie ŚWIETLICOWEGO KONKURSU NA NAJLEPSZE HASŁO PROPAGUJĄCE CZYTELNICTWO, który spotkał się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Do Konkursu zakwalifikowano 95 prac! Ich autorzy wykazali się wielką pomysłowością oraz sprawnością językową.

Więcej…

 

Zapisy do świetlicy

Szanowni Rodzice i Opiekunowie !

     Świetlica szkolna przyjmuje zapisy dzieci na rok szkolny 2017 / 2018

     Karty zgłoszeń można pobierać od 03 kwietnia w świetlicy lub na stronie internetowej i składać do 31 maja 2017r.

     Prosimy o terminowe składanie zgłoszeń.

     Rodzice dzieci, które już uczęszczają do świetlicy,również proszeni są o złożenie nowej.Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy” na rok szkolny 2017/2018.

 

Świetlicowy konkurs na najlepsze hasło propagujące czytelnictwo

 

ŚWIETLICOWY KONKURS
NA NAJLEPSZE HASŁO PROPAGUJĄCE CZYTELNICTWO

Regulamin konkursu

 

 

 

„Karnawałowa baloniada”

 

 

Świetlicowy Konkurs Sprawnościowy
„Karnawałowa baloniada”

Więcej…

 

"Podsumowanie projektu "CHRISTMAS CONNECT US"

  "Podsumowanie projektu " "CHRISTMAS CONNECT US"

   W grudniu 2016 r. wysłaliśmy kartki świąteczne do małych Duńczyków a za parę dni, tuż przed świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy kartki od nich. Każda była własnoręcznie wykonana przez ucznia szkoły w Kopenhadze, podpisana i zaadresowana do konkretnego ucznia naszej szkoły. Znaliśmy już imiona swoich duńskich przyjaciół, cieszyliśmy się z otrzymanych życzeń napisanych do nas po polsku. Zaraz po świętach zrobiliśmy wystawkę kartek na korytarzu szkolnym.

Więcej…

 
Więcej artykułów…