Szkoła Promująca Zdrowie

Działania Miejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

        W ramach działań związanych z ubieganiem się o Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie w dniu 8 czerwca 2017 r. zostały zorganizowane warsztaty edukacyjne dla uczniów klas trzecich oraz prelekcja dla rodziców na temat negatywnych skutków hałasu na funkcjonowanie człowieka.
       Działania zostały zorganizowane w ramach współpracy między Miejską Siecią Szkół Promujących Zdrowie Miasta Lublin, a Zakładem Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
        Prelekcję dla rodziców dzieci klas I-III w dniu 8 czerwca br. wygłosiła Pani mgr Anna Kruczyńska asystent Zakładu Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
W tym samym dniu odbyły się warsztaty dla uczniów klas III, które przeprowadzili studenci należący do Naukowego Koła Logopedów i Audiologów przy Zakładzie Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

 

Dzień Dziecka!

Dzień Dziecka
W tym roku Dzień Dziecka nasi uczniowie świętowali pod hasłem "Kulturalnie, Zdrowo i Sportowo".
Z tej okazji uczniowie kl. I b wybrali się do Teatru im. H.Ch.Andersena na spektakl pt.”Koziołek kręciołek”, spacerowali także po Ogrodzie Saskim i wesoło bawili się na placu zabaw.

Więcej…

 

Szkoła Promująca Zdrowie-podsumowanie.

W piątek 19.05.2017 r. odbyło się Uroczyste podsumowanie działań podjętych w ramach realizacji Programu Szkoła Promująca Zdrowie. Na wstępie Pan Dyrektor Mirosław Wójcik przywitał zgromadzonych gości oraz społeczność szkolną.Podczas części oficjalnej w obecności Dyrekcji, Miejskiego koordynatora Programu Szkoła Promująca Zdrowie Pani Moniki Tanikowskiej, Pani Justyny Marciniak z OT ARR w Lublinie, Radnej Miasta Lublin Pani Moniki Orzechowskiej oraz Radnego Pana Marka Wójtowicza, Pani Zofii Dzik Dyrektor Przedszkola nr 46, Pani Marii Kozioł -Kierowniczki Filii nr 24 MBP im. H. Łopacińskiego oraz Pani Anny Orzełowskiej -Kierowniczki Filii nr 26 MBP, przedstawicieli Rady Rodziców -Pani Kamili Świderskiej i Pani Anny Wronki oraz społeczności szkolnej szkolny koordynator Pani Dorota Dąbrowska dokonała prezentacji działań, podejmowanych w naszej szkole na rzecz promocji zdrowia.

Więcej…

 

7 Rodzinny Rajd Rowerowy

 

PROGRAM

 

FESTYN

 

TRASY

 

Wielki sukces naszej szkoły w konkursie "Jestem Bezpieczny"!

     

      Wspaniałym sukcesem naszej szkoły zakończył się finał XVII edycji konkursu wiedzy prewencyjnej "Jestem bezpieczny".
    Konkurs składał się z czterech etapów. Etap drugi - eliminacje szkole - wyłonił drużynę, której zadaniem było wykonanie graficznego projektu koszulki, zawierającego treści promujące bezpieczeństwo. Ostateczne rozgrywki odbyły się 13 maja 2017 r. w Komendzie Miejskiej Policji. W zmaganiach testowych udział wzięło 11 szkól podstawowych.

Więcej…

 

„Cała Polska czyta dzieciom” - spotkanie z Oskarem Kwiatkowskim

„Cała Polska czyta dzieciom” - spotkanie z Oskarem Kwiatkowskim


       9 maja 2017 r. naszą świetlicę odwiedził wyjątkowy Gość - Oskar Kwiatkowski, najlepszy polski snowboardzista, którego ostatnie sukcesy: II miejsce na Zimowej Uniwersjadzie w Ałmaty (Kazachstan) oraz srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Seniorów sprawiły kibiciom wiele radości. Nasz Gość reprezentuje Polskę podczas zawodów międzynarodowych i osiąga coraz większe sukcesy.

Więcej…

 

Rowerowy Maj 2017

           Urząd Miasta Lublin, Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Porozumienie Rowerowe serdecznie zapraszają do udziału w kampanii "Rowerowy Maj 2017" wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu Miasta Lublin.               

           Promowanie zdrowego trybu życia i komunikacji rowerowej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, to główny cel kampanii "Rowerowy Maj"

   

    Zasady kampanii są proste, a zabawa trwa pełen miesiąc. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły w maju na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat Rowerowego Maja. Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii nagrody dla uczniów i dla klas. Najbardziej rowerowa szkoła otrzyma zadaszony parking rowerowy.  Najlepsze klasy, w każdej ze szkół – otrzymają grupowe wejściówki na obiekty sportowe i do instytucji kultury, ufundowane przez partnerów Kampanii, a najlepsi uczniowie oraz uczennice nagrody niespodzianki – akcesoria rowerowe.

Więcej…

 

Świetlicowy kwadrans ekologiczny

 

 

ekologia

22 kwietnia jes Międzynarodowym Dniem Ziemi. Z tej okazji w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z Panią Sylwią Kuc – Zastępcą Naczelnika Oddziału Dyżurnych, Planowania Pracy i Profilaktyki. Podczas warsztatów zatytułowanych „EkologJa” uczniowie rozwiązywali rebus, definiowali pojęcie środowiska, obrazowali powstawanie wysypiska śmieci do wiersza Igora Sikiryckiego „Sznurek Jurka”, a także opracowywali własne pomysły na to, w jaki sposób każdy z nas, codziennie, może dbać o czystość środowiska.

Więcej…

 
Więcej artykułów…